Stavební spoření je oblíbeným finančním produktem, který rodiče zakládají svým dětem. Je zde výhodné úročení, navíc doplněné státním příspěvkem. Svým dětem ho můžete založit už když jsou v raném věku a postupně jim do dospělosti spořit. Dá se předpokládat, že peníze na stavbu, koupi nebo rekonstrukci bydlení budou jednou potřebovat. Takže ani tak nevadí, že stavebko je vázáno účelem čerpání.

Pojďte se s námi podívat, jaké výhody stavební spoření pro děti nabízí a jaké ze spořitelen se na našem trhu na tento produkt zaměřují. Stavební spoření funguje již mnoho let, a pokud i vám ho rodiče založili, můžete být jedině rádi, jelikož teď třeba můžete čerpat výhodný úvěr na své bydlení.

Proč se vyplatí svým dětem založit stavební spoření

stavební spoření pro děti a mládežStavebko je produkt, který snad nikdy nevyjde z módy. Disponuje mnoha výhodami, pro které se jej rodiče často rozhodnou využít pro své děti. Nač spořit na vkladní knížce nebo na běžném spořícím účtu, kde je mizerné úročení.

Vůbec nevadí, že stavební spoření se váže s několikaletou výpovědní lhůtou. Dá se totiž předpokládat, že vaše dítě tyto peníze stejně dříve než v 18 letech nevyužije. Díky pěknému státnímu příspěvku mu tak stavební spoření vynese celkem dost peněz. Navíc je vázáno i tím, že vy sami na něj musíte odvádět určitou částku. Je tedy velmi efektivní.

Nejoblíbenější stavební spoření pro děti

Stavební spoření od Lišky

Českomoravská stavební spořitelna nabízí produkt stavebního spoření, který je vhodný i pro nejmenší. Jedná se tarif Variant s programem Pravidelné spoření. V rámci něj je možné získat zhodnocení až 5,1 % ročně – do tohoto zhodnocení se počítá i zmíněný státní příspěvek. Úvěr na bydlení se dá posléze čerpat s úrokem již od 2,95 %. Tento parametr by však pro vás neměl být rozhodující, podmínky se mohou za pár let ještě změnit. Do dosažení zletilosti jsou veškeré podklady od stavebního spoření zasílány na adresu zákonného zástupce.

Modrá pyramida

I Modrá pyramida má připravenu speciální nabídku pro děti a mládež. Díky stavebnímu spoření se vaše děti mohou naučit hospodařit s penězi a převzít trochu zodpovědnosti. Jedním z produktů je stavební spoření Mopísek, které se uzavírá zdarma a nabízí úročení vkladů až 1,7 % ročně. Navíc zde samozřejmě vzniká nárok na státní podporu ve výši 2 000 Kč ročně. Je určeno pro děti mladší 10 let, cílová částka činí 150 000 Kč. Alternativním produktem je stavební spoření Mopy junior, které cílí na mladé lidi do 21 let. Zde je sleva 50 % na uzavření smlouvy.

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny nabízí také produkt, který cílí na děti a usnadní jim vstup do dospělosti. Zhodnocení vkladů může dosáhnout až 3,4 % – v této sazbě jsou započítány úroky i státní podpora. Pokud svým dětem naspoříte alespoň 35 % z cílové částky, mohou si zbytek vypůjčit, až budou potřebovat. Je zde garantována nízká úroková sazba po celou dobu splácení úvěru.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>