Stavebko od Buřinky je jedním z nejvyhledávanějších produktů tohoto typu na našem trhu. Poskytuje ho Česká spořitelna, u které si ho můžete sjednat na vybraných pobočkách. I toto stavební spoření nabízí zajímavé úročení, státní podporu a samozřejmě v budoucnu možnost sjednání výhodného úvěru na bydlení.

V dnešním článku se zaměříme na výhody a možné problémy stavebního spoření Buřinka, ke kterému se během roku pojí i zajímavé akce. Stavební spořitelna České spořitelny funguje na trhu již od roku 1994 a její stavebko patří k produktům, s nimiž se pojí spolehlivost, flexibilita, jistota a důvěryhodnost. Je vhodné pro děti, mládež i dospělé. Založit si ho může opravdu každý.

Specifikace stavební spoření s Buřinkou

stavební spoření od BuřinkySama Česká spořitelna tento produkt označuje jako jedno z nejvýnosnějších spoření v ČR, které nabízí bezpečné zhodnocení pro vaše finanční prostředky. Dokáže vytvořit jistotu a také finanční rezervu pro všechny věkové skupiny. Pozor ale, stejně jako další produkty tohoto typu je vázáno čerpáním účelového úvěru nebo výběrem prostředků až po šesti letech. Peníze tedy musíte použít na investici do nemovitosti, ať už se bude jednat o koupi, výstavbu nebo třeba o její rekonstrukci.

Výhodné zhodnocení vkladů

Stavební spoření Buřinka vám nabízí zhodnocení vkladů ve výši až 3,4 % ročně. Toto zhodnocení zahrnuje jednak výhodné úročení, tak i státní podporu v maximální výši 2 000 Kč ročně – 10 % z optimálního ročního vkladu (maximální částky 20 000 Kč). Velká výhoda stavebního spoření spočítá v tom, ze vaše vklady jsou ze zákona pojištěné.

Úvěr přes stavební spoření od Buřinky

Běžný úvěr bez zástavy nebo hypoúvěr

Pokud se přes toto spoření rozhodnete uzavřít úvěr, budete mít garantovanou úrokovou sazbu po celou dobu splácení. U Buřinky můžete vybírat z několika typů úvěrových produktů – čeká zde na vás běžný úvěr, v rámci kterého získáte až 800 000 Kč bez zástavy nemovitosti a pevnou úrokovou sazbu 6,85 %. Zajímavou volbou je také hypoúvěr, se kterým se pojí atraktivní úroková sazba již od 2,95 %. Při částce do 1,5 mil. Kč nebudete potřebovat během jednoho roku zajištění a úvěr můžete uzavřít až na 28 let.

Čerpání úvěru

Čerpání úvěru ze stavebního spoření může proběhnout expresně nebo proti dokladům. V prvním případě dokládáte faktury zpětně, ve druhém okamžitě. Zajímavostí je, že si úvěr můžete rezervovat, což znamená, že ho získáte ještě na 12 měsíců poté, kdy proběhlo vyplacení vašich úspor a státní podpory. Je potřeba uzavřít smlouvu alespoň na dobu 24 měsíců a splátky se dají rozložit až na 13 let.

V porovnání s běžným hypotečním úvěrem zde máte například výhodu možnosti mimořádných splátek, které můžete skládat kdykoliv a zcela zdarma. Jistě víte, že u hypotéky se vám tyto splátky mohou mimo konec fixace prodražit. Stavební spoření od Buřinky je rozhodně zajímavým finančním produktem. Pokud si chcete nějaké pořídit, tak toto stojí za vaše zvážení.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>