I s takovým finančním produktem, jakým je spoření, se mohou pojit nepříjemné a vysoké poplatky. Právě stavební spoření je toho důkazem. Zcela běžný je zde poplatek za založení stavebka a také za jeho vedení. Samozřejmostí jsou i poplatky, které se pojí s jeho předčasnou výpovědí. Žádné další se však u něj běžně nevyskytují.

V tomto článku si můžete přečíst, jak získat výhodné stavební spoření bez poplatku nebo alespoň jak tyto poplatky minimalizovat. Často máte možnost sjednání ve výhodné akci, která je opravdu sníží a vy tak můžete ušetřit i pár tisíc korun. Vyšší poplatky navíc může kompenzovat třeba i vyšší úročení, které k tomuto produktu nabízejí vybrané stavební spořitelny.

Jak získat stavební spoření bez poplatku

stavební spoření bez poplatkuNejprve je potřeba udělat si průzkum trhu, ze kterého zjistíte, jaké finanční produkty se v oblasti stavebního spoření nyní nabízejí. Pokud se v těchto věcech příliš nevyznáte, doporučujeme vám obrátit se na finančního poradce, který má přehled a doporučí vám produkt, do něhož se vyplatí investovat své úspory. Volte raději nezávislého poradce než toho, který je přímo napojen na nějakou stavební spořitelnu – ten vám samozřejmě doporučí jen její produkt.

Využijte výhodných akcí, limitovaných nabídek a konkurence

Mnoho spořitelen v průběhu roku nabízí různé slevové akce, v rámci kterých můžete mít třeba poplatek za smlouvu ke stavebnímu spoření jen za poloviční cenu nebo vedení spořícího účtu na nějaký čas zdarma. Tyto slevy se pojí s produkty pro děti i dospělé. I pokud se teď na trhu nic nenabízí, věřte, že časem bude. Jestliže tedy se spořením nespěcháte, víte, že dříve jak za dva roky nebudete potřebovat úvěr na bydlení, můžete ještě chvíli vyčkat, zda se nějaká zajímavá nabídka neobjeví.

Rovněž si můžete nechat sestavit nabídky od konkurence a díky nim dosáhnout u spořitelny na výhodnější podmínky. Co se však týká úroků, ty jsou poměrně příznivé. Když jde o úvěry ze stavebního spoření, tam se také nedá už moc ušetřit. Ale uvidíte, třeba si tímto postupem pomůžete k pár desetinám procent do své peněženky.

Vydělejte na stavebním spoření maximum

I pokud se vám nedaří najít stavební spoření, které je zcela bez poplatku, nezoufejte a zaměřte se na produkty, které na trhu vypadají nejlépe. Stavební spoření s Liškou, Modrá pyramida nebo Stavební spoření Buřinka? Všechny tyto produkty vám můžeme doporučit. Vyberte si z nich ten, který nejvíce odpovídá vašim představám a optimalizujte ho tak, abyste dosáhli na maximální podporu.

Správné stanovení cílové částky spoření

Vyplatí se především zamyslet se nad cílovou částkou, které chcete dosáhnout. Nemá smysl spořit zbytečně dlouho. Pokud ale vypovíte stavební spoření předčasně, rozhodně na něm nevyděláte – ba naopak. Budete muset zaplatit vysoké poplatky v podobě pokut a navíc přijdete o státní podporu. Pokud tedy hledáte spíše krátkodobý spořící produkt, stavební spoření vám příliš nedoporučujeme, jelikož byste na něm nemuseli vydělat, ale spíše mohli ztratit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>