Překlenovací úvěr je speciálním typem úvěru, který se dá využít na potřeby spojené s bydlením. Poskytuje ho stavební spořitelna v době, kdy ještě nemáte nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření. Díky překlenovacímu úvěru tak můžete požádat o peníze dříve než za dva roky od sjednání stavebního spoření.

Charakterizujeme si překlenovací úvěr a zaměříme se i na jeho výhody, kterých je nespočet. Byť se řádné úvěry ze stavebního spoření s těmi hypotečními srovnávají a každý řeší, co je výhodnější, k překlenovacímu úvěru nemá žádná banka alternativu. Překlenovací úvěr není povinnost využít. Pouze pokud budete nutně potřebovat peníze na koupi nemovitosti nebo na její výstavbu, máte zde možnosti.

Hlavní výhody překlenovacích úvěrů

překlenovací úvěrO překlenovacích úvěrech se často hovoří jako o meziúvěrech. K jejich přidělení totiž nemusíte mít naspořenou ani korunu. Zkrátka uzavřete si stavební spoření a každá stavební spořitelna by vám tento typ úvěru měla nabídnout. Jeho předností je nulová akontace s garantovanou úrokovou sazbou. Ta se vám nezmění po celou dobu splácení nebo v případě vybraných bank po dobu 6 let.

Bez zajištění nemovitostí

Zpočátku tyto úvěry nemusí být zajištěné nemovitostí, od určité částky však poskytnutí už není možné. Vždy záleží na konkrétní spořitelně a také na tom, zda jste pro ni bonitní klient či nikoliv. Úroky, které zaplatíte, si samozřejmě můžete odečíst od daňového základu a úvěr můžete sjednat buď sami, nebo prostřednictvím nějakého specialisty.

Stačí nižší příjem

Stavební spořitelny většinou netrvají na tak vysokém příjmu jako hypoteční banky. Snáze zde tedy dosáhnete na částku, kterou potřebujete. Jestliže máte v rodině více uzavřených smluv, mnohdy se dají sloučit do jedné. Tyto podmínky jsou však u každé banky specifické a navíc se mění i v průběhu času.

Náhrada překlenovacího úvěru za řádný úvěr ze stavebního spoření

Časem samozřejmě můžete nahradit překlenovací úvěr úvěrem z stavebka. Je jím takzvaně splacen. V tomto momentě začínáte splácet svou jistinu a vaše úroky v čase klesají. U překlenovacího úvěru jsou neměnné.

Kde si sjednat překlenovací úvěr

Překlenovací úvěr od Lišky

Českomoravská stavební spořitelna je jednou z nejznámějších v ČR. Její překlenovací úvěr může být poskytnut bez zajištění až do částky 500 000 Kč. Částka se zde uvolňuje podle požadavků klienta a úroková sazba se pohybuje od 3,4 %. Maximální výše překlenovacího úvěru je cílová částka stavebního spoření.

Překlenovací úvěr od Wüstenrot

Stavební spořitelna Wüstenrot má také možnost zájemcům poskytnout tento úvěr, a to už při nulovém počátečním vkladu. Slibuje nízké úročení již od 2,5 % a možnost odečíst si úroky od daňového základu. Na webu najdete kalkulačku, se kterou zjistíte, jaká je vaše finanční situace a zda je možné tento úvěr poskytnout i na vaši budoucí nemovitost. Na výběr zde máte ze dvou variací – Superúvěr a Partner.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>