Jaké stavební spoření je nejlepší? To je otázka, kterou si pokládá mnoho zájemců o tento finanční produkt. Bohužel se nedá na 100 % říci, že stavebko od této nebo od jiné stavební spořitelny je top a vyplatí se vám do něj investovat své finanční prostředky. Každá spořitelna je něčím odlišná a nabízí specifické podmínky.

Při hledání nejlepšího stavebního spoření je potřeba zaměřit se na několik parametrů. Nejprve je potřeba posoudit výhodnost spoření a poté úvěru, který na něj navazuje – jestliže ho plánujete čerpat, určitě se zajímejte o to, jaké podmínky se na jeho čerpání vztahují. Na stavebním spoření můžete získat až 12 tisíc korun za 6 let + úrok, který vám spořitelna dá.

Jaké stavební spoření je nejlepší?

nejlepší stavební spořeníÚroky vs. poplatky

Při správně nastavené cílové částce bude státní podpora u všech produktů srovnatelná, takže na ni při výběru spoření nemusíte brát zřetel. Důležité je úročení, které spořitelny nabízejí, a také poplatky, které se se spořením pojím – ty jsou většinou minimální. Při hledání nejlepšího stavebního spoření porovnávejte inzerovaný a reálný úrok, který po šesti letech spoření začne klesat. Z praxe tak vyplývá, že déle než 6 let se vám spořit nevyplatí.

Předčasné ukončení stavebního spoření

Dále si také zjistěte podmínky pro předčasné ukončení stavebka. Možná si říkáte, že se vás to nebude týkat, ale ve vašem životě se může odehrát opravdu cokoliv. Zvolte spořitelnu, která při porušení podmínek nechce vysoký úrok z cílové částky nebo která se přizpůsobí individuálním možnostem klienta. I tyto detaily jsou důležité. V neposlední řadě to je také samotný přístup spořitelny k vám a k vašim penězům. Na českém trhu působí několik stavebním spořitelen a dalo by se říci, že všechny jsou spolehlivé a prověřené klienty, jelikož stavební spoření patří mezi nejoblíbenějším spořící produkty na našem trhu.

Nabídky stavebních spořitelen

Srovnáme si efektivní úročení při cílové částce 200 000 Kč a při měsíčním vkladu 1700 Kč, který je nezbytný proto, abyste dosáhli na státní podporu. Asi nejvýhodněji zde z pohledu úročení vychází Modrá pyramida, která nabízí úrok 2 % p.a. Za vedení účtu zde zaplatíte 300 Kč. Podobně vychází také Wüstenrot stavební spořitelna. U Českomoravské stavební spořitelny za vedení zaplatíte 330 Kč ročně a u Raiffeisen stavební spořitelny 320 Kč. Efektivní úrok při této částce a splátce činí u Stavební spořitelny ČS jen 2,9 % .a., jelikož úrok spořitelny je pouhé 1 % – v nedávné době proběhlo jeho snížení.

Zajímavé bonusy

U mnoha stavebních spořitelen jsou u vás však připraveny zajímavé bonusy, které hned zvýší atraktivitu vybraných produktů. Tyto bonusy a prémie se často vztahují na spoření, které je uzavřené pro děti. Leckde můžete mít i vedení spořícího účtu zdarma. Tímto způsobem lehce ušetříte stovky i tisíce korun, které se vám do budoucna jistě budou hodit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>